Tumgik
mycz · 9 years
Text
Spolupráce s blogery: výhra nebo pořádný oříšek?
Sledujeme je, obdivujeme,… Když nám naservírují úžasné boty nebo kosmetiku, chceme je taky. Řeč je o blogerech, kteří si už i v českém rybníčku vydobyli své místo na slunci a dnes patří k nejdůvěryhodnějším a nejsilnějším influencerům v online světě. I přesto, že podobné spolupráce nyní slaví obrovský boom, vybrat toho správného ambasadora své značky a nastavit optimální, oboustranně výhodné podmínky spolupráce je pro české firmy stále obtížné.
Za nestrannost si připlatíte
Už dávno neplatí, že spolupráce s blogery nic nestojí. A když, tak jen pár produktů… V zahraničí objevili sílu „internetových deníčků“ už dávno. Známé firmy, velká jména platí populárním blogerkám částky, se kterými by mohly rozjet masivní kampaň v tradičních médiích. Z těch nejvýznamnějších autorek se staly celebrity, které cestují po světě, sedávají v prvních řadách módních přehlídek a ještě si za to nechávají zaplatit.
Proč? Podle BLogHer důvěřuje blogerům 98 % čtenářů a 87 % čtenářů už podle jejich doporučení minimálně jednou nakoupilo. A to je mocný argument.  Nejúspěšnější čeští blogeři a vlogeři se mohou pochlubit tisíci jedinečnými přístupy denně, čímž mnohdy konkurují tradičním médiím. Výběrem vhodného blogu tak firma získá vlivného ambasadora s přesným a masivním zásahem a puncem autenticity.
Buďte při výběru pečliví, vrátí se vám to
Jdete do toho? Výběr blogera neuspěchejte - už dávno to totiž není jen o čtenosti. Sázkou na jistotu je oslovení někoho, kdo už k vaší značce vztah má. Stačí autora povzbudit v jeho úsilí, nabídnout mu produkty nebo třeba návštěvu výroby a můžete se těšit na ještě zajímavější, relevantnější a upřímnější výstupy za minimum nákladů.
Nezapomeňte zkontrolovat počty odběratelů na jednotlivých sociálních sítích. Hodně vám napoví také kvalita textů či fotografií nebo složení čtenářů. Kolik je blogů, tolik je cílových skupin, a tak by firmy měly pečlivě vybírat ze stovek publik, které se liší nejen svými zájmy, ale také věkem či sociálním statusem.
Personalizace – to letí
Než vybraného blogera oslovíte, zkuste se zamyslet, z čeho by mohl mít prospěch. Najděte důvod, proč by měl o vašem produktu psát! Tím důvodem může být třeba úplně obyčejný osobní dopis, ve kterém ukážete, že daný blog skutečně znáte, čtete a práci jeho autora oceňujete. Nezapomínejte o své blogery pečovat. Stejně jako se staráte o dobré vztahy s novináři, dělejte to i s blogery. Vždyť jejich vliv je mnohdy obdobný!
Vyhněte se pohodlným spolupracím
Bohužel, i když všechno výše uvedené zní logicky, stále častěji se setkáváme s přístupem, že firma raději poskytne své produkty osvědčeným blogerkám, které přijmou všechny spolupráce bez jakékoliv koncepce a tím pádem i přínosu pro značku. Jejich blog tak nezřídka vypadá spíš jako reklamní server. A otázka je nasnadě: neztrácí blogy tímto chováním svoji výjimečnost, pro kterou jsme si je zařadili do svých online strategií? Čtenářům jde přece především o autenticitu…
Blogeři pracují s důvěrou svých fanoušků a jejich úkolem nemá být prodat, ale doporučit, informovat a třeba také pomoct s řešením nějakého problému. Čím upřímnější bloger je, tím více mu lidé věří. Proto i negativní recenze by měla být čas od času nevyhnutelná J.
Blogy pro každého
A na závěr malé pobídnutí pro všechny, kdo zatím stále váhají… Už dávno neplatí, že s blogery mohou spolupracovat jen lifestylové značky! Stačí se zajímavou nabídkou oslovit vhodnou osobu. Tipli byste si, že na lifestylovém blogu najde své místo i inzulínová pumpa pro diabetiky? ;)
0 notes
mycz · 12 years
Text
Studie Burson-Marsteller: Dvě třetiny světových lídrů jsou na Twitteru, jeho potenciál ale neumí využít
Praha, 30. července 2012 – Komunikace většiny světových politických špiček na Twitteru není efektivní. Celých 90 z celkových 264 účtů nikdy neretweetovalo cizí příspěvky, 99 účtů neposílá @odpovědi a téměř polovina vůbec nesleduje své kolegy, zjistila studie "Twiplomacy" společnosti Burson-Marsteller. Z českých politiků netweetuje téměř nikdo.
  Nejvíce oblíbený je mezi státníky Barack Obama, který se může pyšnit 17,115,077 následovníky (v globálním žebříčku je tedy na 5. místě, hned za Britney Spears). Pomyslnou druhou příčku vládního tweetování zaujímá venezuelský prezident Hugo Chávez s 3,152,608 následovníky a dále Bílý dům, královna Rania z Jordánska a Downing Street, kteří mají přes dva milióny následovníků.
  Mezi českými politiky není Twitter zdaleka tak rozšířený jako Facebook. Síť však využívají některé velké politické strany zejména jako stream aktuálních zpráv. Co se týče jednotlivých politiků, jedním z mála aktivních je předseda Strany zelených Ondřej Liška či europoslanec Edvard Kožušník. Oficiální účet českého premiéra Petra Nečase nebo prezidenta Václava Klause však neexistuje. Na Twitteru se největšímu ohlasu těší účty, které se za české politiky pouze vydávají a parodují je – věhlasu dosáhl například neoficiální účet Víta Bárty, Jiřího Paroubka či Václava Klause.
  „Důvodem, proč české politiky Twitter prozatím netáhne, je pravděpodobně jeho dosavadní malé využití širokou veřejností. Na Twitteru je v současnosti necelých 110 tisíc českých uživatelů,“ vysvětluje Martina Dvořáčková z digitální agentury My.cz.
  Další zajímavá zjištění:
·         Ugandský premiér Mbabazi a rwandský prezident Kagame jsou na Twitteru nejkomunikativnější – 96 % a 93 % jejich příspěvků se dočkalo @odpovědi.
·         Na druhou stranu ruský prezident Putin, nizozemský premiér Rutte a dalších 35 politických účtů nesleduje žádné další Twitter účty, čímž se efektivně odstřihávají od možnosti další interakce.
·         Více než čtvrtina (76) ze všech světových vůdců a vlád odebírá obsah z @BarackObama.
·         Nejpopulárnější tweet "Homosexuální páry by měly mít možnost se oženit" má také na svědomí prezident Obama (dne 9. 5. byl retweetován celkem 62,047krát).
·         Barack Obama byl první ze světových státníků, kteří se přihlásili na Twitter (5. 3. 2007).
  Studie zároveň zjistila, že politici často využívají Twitter pouze během volební kampaně, jakmile jsou zvoleni, přestanou své účty používat. Příkladem je účet brazilského prezidenta Dilmaha Rousseffa (@DilmaBR) a francouzského prezidenta Françoise Hollandema (@FHollande), kteří své followery od nástupu do funkce téměř opustili.
"Twitter ruší komunikační propast mezi námi a našimi světovými vůdci. Na jedné straně totiž umožňuje hlavám států vysílat zprávy o své každodenní činnosti na stále se rozšiřující publikum. Na straně druhé nabízí občanům přímý kontakt s jejich vládou. Také proto je nyní pro vládní činitele tolik důležité, aby dokázali na sociálních sítích často a hlavně efektivně komunikovat," popisuje Jeremy Galbraith, CEO společnosti Burson-Marsteller Evropě, na Středním východě a v Africe.
"Twiplomacy" je první výzkum svého druhu, jehož cílem je určit, do jaké míry vedoucí světové špičky využívají Twitter. Výzkum Burson-Marsteller analyzoval 264 účtů vládních institucí ve 125 zemích.
Kompletní analýzu naleznete na www.twiplomacy.com.
0 notes
mycz · 12 years
Text
Nadnárodní společnosti ovládly sociální sítě, firemní účet už má 87 % z nich
Největší nadnárodní společnosti jsou na sociálních sítích stále aktivnější. Vyplývá to ze třetího ročníku studie Global Social Media Check-up 2012 provedené společností Burson-Marsteller. Podle této studie pokročily společnosti především ve využívání video kanálu YouTube (cca o 40 %). Nejvíce diskuzí o korporacích se však stále odehrává na Twitteru, který je zároveň mezi firmami nejoblíbenější - 100 největších nadnárodních podniků podle časopisu Fortune získaly během jednoho měsíce celkem 10 400 132 zmínek!
Nejoblíbenější je Twitter
V roce 2012 velká většina sledovaných společností (87 %) využívala k online komunikaci se zákazníky či obchodními partnery alespoň jednu ze sociálních sítí. Prvenství v popularitě si stále udržel Twitter. Alespoň jeden účet na něm vlastní více než tři čtvrtiny společností (82 %). Nejvýraznější nárůst zaznamenal kanál pro sdílení videa - YouTube. Jeho obliba mezi společnostmi Fortune 100 vzorstla o 39 %! Svá videa tak nyní sdílí celkem 79 % sledovaných korporací. Každý z těchto kanálů má průměrně 2 miliony zhlédnutí a 1669 odběratelů. Až na pomyslném třetím místě skončil Facebook. Firemní stránky na této sociální sítě spravují bezmála tři čtvrtiny firem (74 %). S odstupem následuje Google Plus, jehož služby prozatím využívá 48 % společností a Pinterest s 25 %.
Lepší zacílení díky většímu počtu firemním účtům
Za pozornost stojí fakt, že největší nadnárodní společnosti většinou spravují větší množství účtů, a to na všech sledovaných platformách (na jednu firmu tak průměrně připadá 10.1 Twitter účtů, 10.4 Facebook stránek, 8.1 YouTube kanálů, 2.6 profilů na Google Plus a 2 účty na Pinterest). Největším benefitem z této diferenciace je pro firmy možnost lépe cílit na své zákazíky, ale třeba také věnovat se osvětě, charitativní činnosti či talentovaným studentům.
Lidé chtějí interakci
Rovněž odběratelé jsou s firmami spjati mnohem blíže než dřív. Od roku 2011 se průměrný počet followerů na korporátním Twitter účtu téměř ztrojnásobil (z 5,076 na aktuálních 14,709). Počet fanoušků na firemních stránkách na Facebooku od roku 2010 narostl dokonce o 275 %.
„Lidé chtějí být ve spojení a interakci s firmami a sociální sítě představují způsob, jak toho dosáhnout“, vysvětluje Dallas Lawrence, Burson-Marsteller Chief Global Digital Strategist. Reagovat na komentáře fanoušků se podle studie snaží 79 % firemních účtů na Twitteru a 70 % korporátních stránek na Facebooku.
Obsah hraje hlavní roli, uživatelé tvoří vlastní
Letošní studie Burson-Marsteller poukázala také na vzrůstající snahu firem poskytovat originální a atraktivní obsah na svých profilech. Od roku 2010 je patrná proměna korporátní komunikace – od prostého publikování zpráv až k aktuálnímu trendu zapojení uživatel do tvorby vlastního obsahu. Firmy si uvědomují, že k získání loajálního zákazníka už nestačí jen pasivně přihlížet, musí vsadit na interakci a atraktivní obsah. Content marketing a péče o zákazníka je v současnosti hlavním benefitem, který mohou prostřednictvím sociálních sítí svým zákazníkům nabídnout a získat tak jejich emoce a loajalitu.
O studii
Data z nejpopulárnějších sociálních sítí získala a analyzovala společnost Visible Technologies během února 2012. Kromě Facebooku, Twitteru a YouTube se poprvé zaměřila také na Google Plus a Pinterest. Vzorek tvořilo 29 společností z USA, 45 společností z Evropy, 23 společností z Asie a Pacifiku a 3 společnosti z Latinské Ameriky. Výsledky byly porovnávány se studií provedenou v únoru 2010.
0 notes
mycz · 12 years
Text
Jsme okouzlení sociálními sítěmi a jsme na to hrdí
Při čtení editorialu k aktuálnímu M&M (10/2012) polil nejednoho specialistu na sociální sítě studený pot. Daniel Köppl v něm totiž přichází s tvrzením, že sociální sítě jsou pouze jakousi hračkou v rukou marketérů a peníze vložené do jejich využití jsou pro firmy zmařenou investicí bez jakéhokoliv výraznějšího efektu.
Je pochopitelné, že s tímto poněkud krátkozrakým tvrzeními z principu nemůžeme souhlasit. Proto přicházíme s našimi protiargumenty:
1.       Velké brandy hlásí úspěch
Již delší dobu je zřejmé, že sociální sítě hrají významnou úlohu v marketingu řady velkých (nejen) zahraničních firem. Už z tohoto faktu vyplývá, že velké společnosti se nebojí investovat do sociálních médií a investice se jim evidentně vyplácí.
2.       Efektivní součást marketingového mixu
Nikdo rozumný netvrdí, že sociální sítě jsou samospásným řešením. Aby se investice vrátila, je nutné počítat s relevantním začleněním digitálních médií do komplexního marketingového mixu. Teprve správným propojením se můžeme dočkat odpovídajících výsledků.
3.       Zábava, která vydělává
Jaké jiné médium vám zaručí tak blízký a především oboustranný kontakt s vašimi zákazníky, když ne sociální sítě? Díky Facebooku či Twitteru promlouváme ke své cílové skupině ne v rámci často ignorovaného reklamního bloku, ale zcela přirozeně během volného času tráveného komunikací s přáteli.
4.       Je trendy kritizovat trendy?
A konečně, není přeci jen trochu povrchní přidat se k módní vlně kritiky sociálních sítí a zároveň je obviňovat z přílišné trendovosti? Možná nastal čas zamést si před vlastním prahem.
Možná tedy jsme „puberťácky okouzleni“ sociálními sítěmi, jak píše Daniel Köppl, ale velmi dobře víme, že smysl to má.
Tumblr media
0 notes
mycz · 12 years
Text
Téměř polovina novinářů využívá pro práci Facebook
Podle exkluzivního průzkumu digitální agentury My.cz a analytické společnosti Datank slouží sociální sítě českým žurnalistům čím dál častěji jako relevantní zdroj informací. Téměř polovina všech dotázaných novinářů, kteří jsou členy některé ze sociálních sítí, využívá pro pracovní účely Facebook (46 %), za ním je YouTube (17 %) a v těsném závěsu Twitter (12 %) a LinkedIn (9 %). Pouze 8 % novinářů aktivních na sociálních sítích nikdy nevyužívá tyto sítě k pracovním účelům.
Přesto v míře využití těchto nástrojů čeští novináři stále zaostávají za svými zahraničními kolegy - například v USA využívá Facebook jako informační zdroj dokonce 73 % všech amerických žurnalistů.
Výsledky průzkumu dále ukazují, že téměř tři čtvrtiny novinářů jsou členy sociální sítě Facebook (72 %), 23 % využívá LinkedIn a 14 % Twitter. Ve srovnání s celkovou internetovou populací České republiky tedy čeští žurnalisté využívají sociální sítě nadprůměrně. Z hlediska celkové internetové populace ČR (cca 6 milionů lidí) je totiž nejvyužívanější sociální sítí Facebook (3,5 miliony uživatelů, 58 % internetové populace), dále LinkedIn (220 tisíc, 4 %) a Twitter (80 tisíc, 1,3 %).
Událostí, o které se novináři dozvěděli jako první právě ze sociálních sítí, byl podle jejich slov nejčastěji pád letadla s hokejisty Lokomotiv Jaroslavl (16 %), dopadení Muhamara Kaddáfího či smrt Usámy bin Ládina (9 %).
Sociální sítě jako legitimní zdroj
Zajímavé jsou také statistiky zdrojování sociálních sítí českými žurnalisty, které pro My.cz zpracovala společnost Datank. Z analýzy je jasně patrný trend stále častějšího využívání sociálních sítí v mediální sféře. Například počet citací ze sociálních sítí vzrostl za poslední tři roky více než pětinásobně. Pokud novináři citace z těchto zdrojů přebírají, jsou to především redaktoři sportovní a domácí redakce nebo političtí komentátoři, přičemž citace týkající se politického dění se šíří hlavně po internetu a citace spadající do oblasti domácích událostí mají své místo především v tištěných médiích.
0 notes
mycz · 12 years
Text
My.cz na konferenci New Media Inspiration 2012
V sobotu 23. 1. 2012 proběhla na půdě Filozofické fakultě Univerzity Karlovy celodenní konference New Media Inspiration. Akce se zúčastnilo přibližně 300 studentů a zástupců odborné veřejnosti, kteří si mohli ve třech sálech poslechnout prezentace na sjednocující téma „měření v sociálních sítích“. 
Naši agenturu My.cz zastupoval na konferenci specialista na sociální média Eduard Piňos se svou prezentací Role a využití social media pro PR oddělení firem. Ačkoliv byla přednáška značně časově omezená, i tak si vysloužila kladný ohlas studentů i odborné veřejnosti. 
Posluchače zaujaly zejména data z aktuálně prováděného výzkumu věnujícímu se otázce, zda a jakým způsobem využívají čeští novináři sociální média jako zdroj informací. Pozornosti se však dostalo i specifikům v měření zásahu sdělení na sociálních sítích, Research Online Purchase Offline efektu, interaktivnímu tiskovému centru pro společnosti či nutnosti monitorovat v rámci PR nejen klasická média, ale i jejich oficiální kanály na sociálních sítích. 
Odbornou konferenci pořádala katedra Studia nových médií FF UK a společnost Tuesday Business Network. Posluchači, kterých se na konferenci sešlo více než 300, si mohli vychutnat přednášky 30 přednášejících. Jednu z nejlepších prezentací měl přichystanou Tomáš Průša z Masarykovy univerzity na téma sociálncích sítí ve zdravotnictví. Na příkladech především z USA vysvětlil, jak mohou sociální sítě přispět při zlepšení, často napjaté, komunikace mezi pacienty a lékaři. Přínosným zpestřením konferenčního dne byla diskuze o studiu nových médií a také vynikající přednáška Romana Nerudy z Ústavu Informatiky Akademie Věd o umělé inteligenci a neuronových sítích. O další zajímavé přednášky nebyla v hlavní budově FF UK minulý víkend nouze. Přednášky budou postupně vkládány na slideshare.
Další ohlasy na konferenci najdete mimo jiné také zde:
http://bit.ly/xE5UYh
http://bit.ly/zGMNXD
http://bit.ly/wALOMX
http://bit.ly/wh1jhX
Ohlasy na přednášku Eduarda Piňose z Twitteru:
Michal Ischia
@eduard_pinos super, těším se. Data mě hodně zaujala. Přednáška byla skvělá. #nmi12
Jan Valustik
Social Media jsou princip komunikace, nejde o platformu jako facebook nebo twitter @eduard_pinos #nmi12
Kač Janotová
#nmi12 @eduard_pinos zatim nejprinosnejsi prednaska pro marketery, skoda, ze nemohla byt delsi. I tak dik.
Jenda Perla
47% českých novinářů využívá Facebook jako zdroj informací. Zajímavé číslo by @eduard_pinos na #nmi12
NEWTON Media
@eduard_pinos těšíme se! zatím zveřejněná čísla zaujala #nmi12
Tomáš Pruša
@eduard_pinos @skulllcz Budu se těšit ;-)  Poskytnout ppt v plné podobě nechchceš/nemůžeš?
Jan Havelka
na #nmi12 zatim nejlepsi @nofreeusernames a @eduard_pinos
Tomáš Mikletic
@eduard_pinos tvrdi, ze su dokazy na to, ze aj offline obchody vykradaju online obchody a nie len naopak. Sme si kvit. #nmi12
Martin Slavík
@eduard_pinos ma skvelou prednasku o roli socialnich medii v PR #nmi12
6 notes · View notes
mycz · 12 years
Text
Konference New Media Inspiration pořádaná SNM UK
Zabýváte se sociálními médii? Potom by vám rozhodně neměla uniknout konference New Media Inspiration 2012. Představí se na ní celá řada známých jmen české digitální scény, takže o inspiraci jistě nouze nebude. Těšit se můžete například na Patrika Zandla, Josefa Šlerku, Dušana Janovského, Karla Minaříka, Jána Simkaniče a další.
Hlavním tématem konference je problematika měření komunikačních aktivit na sociálních sítích a s ní související úskalí
Své zastoupení bude mít i agentura My.cz, a to v podobě příspěvku Eduarda Piňose na téma Role a využití social media pro PR oddělení firem a institucí a při vystoupení Eduarda v diskuzním panelu absolventů SNM. Věříme, že pro vás nejen tato přednáška bude přínosem a inspirací do roku 2012.
Další informace i přihlášku na konferenci najdete zde: http://bit.ly/yMs8ec
8 notes · View notes
mycz · 12 years
Text
Budoucnost sociálních sítí - Facebook nebo Google+?
V posledních měsících se hodně mluví o nastupující sociální platfomě Google+. Co znamená pro mezinárodní sféru sociálních médií? Přesněji řečeno, co to znamená pro Facebook, zatím největší a nejoblíbenější sociální síť? A kdo nakonec v této nevyhlášené bitvě sociálních sítí zvítězí? Zklame Google+ podobně jako předcházející pokusy o sociální inovaci od Googlu (vzpomínáte na Google Wave a Google Buzz?), nebo se v roce 2012 probojuje mezi nejlepší?
Otázek je mnoho. Na některé z nich se pokusí odpovědět Zaheer Nooruddin, vedoucí digitální strategie a CMO v Burson-Marsteller.
Otázka č. 1) Jak uživatelé Google+ přijímají firemní stránky?
Nedávné spuštění firemních stránek na Google+ bylo úspěšné. Nejenže se mu dostalo řádné propagace a mediální pozornosti (ačkoliv jej na straně týmu Google+ doprovázely drobné přehmaty), ale také na sebe dlouho nenechal čekat příliv firemních stránek. Během pouhých pár dní si přední světové firmy zajistily svoji přítomnost na Google+ a ty, které tak dosud neučinily, je budou jistě brzy následovat.
Otázka č. 2) Jaké jsou výhody a nevýhody stránek Google+?
Ačkoliv je na hodnocení ještě brzy, a to nejen firemních profilů, ale i Google+ jako sociální platformy celkově, přesto je vidět několik slabších míst. Firmy především potřebují získat cit pro možné využití Google+, naučit se možnosti této sítě, možnosti cílení atd. Google+ je sociální síť ve vývinu. Pro značky, které touží po  rychlé akci, může být právě totohlavní nevýhodou firemních stránek Google+.
Plus body sbírá Google+ za rychlé indexování zveřejněného obsahu do svého vyhledávače, což je samozřejmě dobrá zpráva pro značky, které potřebují získat ve vyhledávačích lepší výsledky. Google+ je samozřejmě také jednou ze součástí integrované nabídky Googlu, takže pro firmy je velmi snadné v jejím rámci využívat i další služby - například díky aplikaci pro Android oslovit i klienty stěmito smartphony. Sociální síť Google+ firmám zkrátka přináší možnosti pro ještě intuitivnější a hlubší digitální využití.
Otázka č. 3) Jaké jsou výhody a nevýhody stránek na Facebooku?
Facebook je v prvé řadě dlouhodobě zažitou sociální platformou. Má svou uživatelskou základnu, ale přesto se neustále organicky rozšiřuje. Firmy už měly příležitost naučit se, jak nejlépe využít možností firemních stránek na Facebooku. To je samozřejmě velká výhoda, nemluvě o možnosti zaměřit se na více než 800 milionů lidí z celého světa (na rozdíl od Google+ se stávajícími 40 miliony uživatelů).
Časový náskok Facebooku však znamená i potenciální riziko – dlouhodobí uživatelé se mohou postupně začít nudit a hledat v oblasti sociálních sítí nové podněty. Facebook má také dlouhodobé problémy s otázkou soukromí, která se podepisuje na vnímání uživatelů, ačkoliv v této oblasti dochází v posledním roce k vytrvalému zlepšení. Hovoří se také o nízkém CTR získáném na firemních stránkách, i toto kritérium je však silně ovlivněno individuálním přístupem správců stránek.
Otázka č. 4) A konečně, která sociální síť podle vás jako platforma zvítězí a proč?
Myslím, že obě tyto obří platformy mají prostor být užitečnými pro značky a uživatele z celého světa.. Facebook dokázal dobře využít nebývalého nárůstu uživatelů a objemu reklamy v poslední době a zároveň zvládá stále inovovat a přinášet nové možnosti využití. A právě neustálé vylepšování je tím zásadním klíčem. Ve velmi krátké době Google+ přidal více než 100 nových funkcí! Google+ má pozitivum také v tom, že postupně bude začleněn do všech ostatních služeb, které Google nabízí, včetně hlubší integrace do Androidu. Podle mého názoru jsou možnosti neomezené pro obě sociální sítě a to po tak dlouhou dobu, dokud se budou snažit inovovat.
Autor: Zaheer Nooruddin (D/BM - Burson-Marsteller’s integrated digital and social media influencer practice for China)
Zdroj: http://bit.ly/uh5gZz
0 notes
mycz · 12 years
Text
Zemřel Václav Havel, český Twitter to věděl jako první
Nejdiskutovanějším tématem právě uplynulého víkendu nejen na sociálních sítích bylo úmrtí Václava Havla. Nebyly to ani prestižní zpravodajské portály, ani veřejnoprávní média, ale právě sociální sítě Facebook a Twitter, ze kterých se Češi a Slováci dozvěděli nešťastnou zprávu nejdříve. 
První, tehdy pouze ve formě neověřené spekulace, se v 11:37 objevil na veřejnosti tweet od účtu @exnovinar, v tomto znění: „Volají mi známí, že zemřel Václav Havel. Že to není pravda…“. 
Na Facebooku drží primát status bývalého Havlova tajemníka Vladimíra Hanzela, který krátce před polednem stručně sděloval: „Dnes ráno v 10:15 zemřel Václav Havel :-((((“.
Okamžitě po poledni už ověřenou zprávu prezentovala většina českých zpravodajských serverů. Následovala je Česká televize.
Nejedná se o první případ, kdy sociální sítě byly rychlejší než tradiční média. Typickým příkladem zůstává zázračné přistání Airbusu v řece Hudson, které bylo na Twitteru zveřejněno o 15 minut dřív než ve vysílání BBC. Twitterem se nejaktuálněji nesly také oznámení o úmrtí Michaela Jacksona, Amy Winehouse, Usámy bin Ládina či Muammara Kaddáfího.Pouhý den po Havlově úmrtí se objevila zpráva o úmrtí úplně jiného státníka, severokorejského diktátora Kim Čong-Ila. Vzhledem k mediální uzavřenosti této země jde  o jeden z mála případů posledních měsíců, kdy se zpráva jako první neobjevila právě na sociálních sítích, ale na webu oficiální severokorejské tiskové agentury.
Za My.cz, Martina Dvořáčková
0 notes
mycz · 12 years
Text
Právě začínáme: digitální agentura my.cz je tady!
Do světa digitálního PR bude od nynějška zasahovat kreativní agentura My.cz, která se stala součástí komunikační skupiny Bison & Rose. Jejím prvotním zaměřením je zejména propojení digitální strategie s klasickým PR, což je ostatními agenturami dosud neprávem poměrně opomíjená služba.
Svým klientům však digitální agentura My.cz poskytuje mnohem víc. V její nabídce jsou i další služby, jako je správa a příprava exkluzivního obsahu firemních profilů, návrh kreativních konceptů a cross-mediálních kampaní, B2B řešení, komunikační a procesní poradenství či monitoring a analýza. My.cz zkrátka nabízí komplexní kreativní řešení v rámci sociálních médií vhodné pro všechny typy obchodních subjektů.
A proč by digitální PR nemělo v komunikačním mixu společností chybět? Odpovědí je právě propojení klasického a digitálního PR, které představuje novou a efektivní cestu, jak se přiblížit cílovým skupinám a navázat s nimi interakci. To vše v rámci B2C, B2B i interní komunikace.
Ačkoliv je My.cz mezi ostatními digitálními agentury teprve nováčkem, přesto už si na své konto připsala několik úspěšných komunikačních strategií – například v podobě kampaně „Hvězdy nepadají z nebe“ na podporu financování mládežnického sportu, která slavila úspěch nejen v tradičních médiích, ale i na internetu. 
Digitální agentura My.cz se může opřít o specialisty na sociální média, Eduarda Piňose a Pavla Prouzy, kteří získávali zkušenosti v subjektech jako je Telefónica, Google, Brandz Friendz a tyinternety.cz. Bison & Rose je exkluzivním partnerem globální sítě komunikačních a PR agentur Burson-Marsteller. 
0 notes