Tumgik
metalindex-hu · 3 months
Text
Írországban is töretlen alkotókedvvel – interjú Tóth Balázzsal, a Casketgarden egykori zenekarvezetőjével
Írországban is töretlen alkotókedvvel – interjú Tóth Balázzsal, a Casketgarden egykori zenekarvezetőjével - https://metalindex.hu/2024/02/11/irorszagban-is-toretlen-alkotokedvvel-interju-toth-balazzsal-a-casketgarden-egykori-zenekarvezetojevel/ -
Tóth Balázs a Casketgarden zenekar motorja és lelke volt szinte másfél évtizeden keresztül a 2000-es évek elején. Négy kiváló nagylemez után viszont feloszlott a zenekar, és Balázs Írországba költözött.
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
Ezért nem készített hét éve új szólóalbumot Geoff Tate
Ezért nem készített hét éve új szólóalbumot Geoff Tate - https://metalindex.hu/2024/02/11/ezert-nem-keszitett-het-eve-uj-szoloalbumot-geoff-tate/ -
A Queensrÿche egykori frontembere, Geoff Tate a The Rock N’ Roll & Coffee Show podcastben beszélt arról, hogy miért nem készített új szólólemezt a 2017-es The New Reality óta, valamint beszámolt a Sweet Obilivion nevű projektje terveiről is.
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
David Vincent: "Egyre érthetetlenebbé váltak a death metal énekesek"
David Vincent: "Egyre érthetetlenebbé váltak a death metal énekesek" - https://metalindex.hu/2024/02/11/david-vincent-egyre-erthetetlenebbe-valtak-a-death-metal-enekesek/ -
A Morbid Angel korábbi frontembere, David Vincent a Sonic Perspectives-nek adott interjút, amelyben elmondta, hogy mi nem tetszik neki a mostani death metal énekesek produkciójában és arról is beszélt, hogy számára mi a fontos a dalszerzésnél.
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
Bruce Dickinson: "Nem igaz, hogy a metal a munkásosztály zenéje"
Bruce Dickinson: "Nem igaz, hogy a metal a munkásosztály zenéje" - https://metalindex.hu/2024/02/11/bruce-dickinson-nem-igaz-hogy-a-metal-a-munkasosztaly-zeneje/ -
Az Iron Maiden frontembere, Bruce Dickinson a The Telegraph-nak adott interjút, amelyben úgy fogalmazott, hogy a sztereotípiával ellentétben a metal nem igazán a munkásosztály zenéje, mivel a legnagyobb zenekarok a burzsoáziához tartoznak.
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
Exhorder – Középső ujjat mutat az intézményrendszer képmutatásai felé
Exhorder – Középső ujjat mutat az intézményrendszer képmutatásai felé - https://metalindex.hu/2024/02/10/exhorder-kozepso-ujjat-mutat-az-intezmenyrendszer-kepmutatasai-fele/ -
Az amerikai thrash veterán Exhorder március 8-án adja ki negyedik stúdióalbumát Defectum Omnium címmel a Nuclear Blast gondozásában. A lemezt a banda már egy új felállásban készítette el, aminek második előzeteseként Forever And Beyond Despair daluk videója nézhető meg.
„A második kislemezdalunk, a Forever And Beyond Despair sok olyan punk-rock elemet tartalmaz, amin felnőttünk. Az Exhorder a New Orleans-i punk-rock színtéren indult, így logikus volt, hogy visszanyúlunk a gyökereink ezen részéhez. Az agresszív szorongással és a gúnyolódó témákkal ez a dal egyértelműen középső ujjat mutat az intézményrendszer képmutatásai felé.” – mondta a frontembere, Kyle Thomas.
youtube
„A 2019-es Mourn the Southern Skies megjelenése óta az Exhordernek egy hatalmas utazásban volt része. A felállásban bekövetkezett változások, valamint a 2020-2021-es világjárvány és az ezzel párosuló lezárások olyan akadályokat képeztek, amelyeket nem volt könnyű leküzdeni. De kitartottunk, lehajtottuk a fejünket, majd intenzív összpontosítással és reális célokkal láttunk neki a munkának. Az egyik ilyen cél az volt, hogy eljuttassuk a negyedik nagylemezünket a rajongóinkhoz. A Defectum Omnium egy közös dalszerzői munka, az Exhorder korai időszakához hasonlóan. Mi magunk voltunk a producerei, mivel nem éreztük szükségét vagy vágyát annak, hogy a közös elképzeléseink ismeretében bárkit is bevonjunk a munkába kívülállóként. Azt is fontosnak tartottuk, hogy ne csak folytassuk azt a természetes fejlődést, amely a zenekarnál a 90-es évek eleje óta tapasztalható, hanem a gyökereinkhez is visszanyúljunk. A punk és a hardcore hatása a New Orleans-i punk-rock színtéren való indulásunk óta erősen érezhető a bandán. Arra is ügyeltünk, hogy a thrash gyökereinket a dalszerzési folyamat során is megőrizzük. De sikerült megőriznünk a doom gyökereinket is, amelyek először a (Cadence of) the Dirge című dalunkban bukkantak fel, még 1992-ben. Sőt, az egyik új dalban a Trouble-s Rick Wartell és Bruce Franklin vendégszerepeltek, akik totálisan lezúzták a számot. Garantáljuk, hogy az előmunkálatoktól kezdve egészen a tényleges megjelenés dátumáig, a Defectum Omnium minden egyes darabját nagy gondossággal készítettük el, és rendkívül izgatottak vagyunk miatta! A célunk az volt, hogy egy olyan albumot készítsünk, amit mi szeretünk, és amely képes egy utazás élményét adni, vagy akár egy hullámvasút hatását is. Alig várjuk, hogy megoszthassuk a világgal”
Exhorder – Defectum Omnium
(Nuclear Blast)
1. Wrath of Prophecies
2. Under the Gaslight
3. Forever and Beyond Despair
4. The Tale of Unsound Minds
5. Divide and Conquer
6. Year of the Goat
7. Taken by Flames
8. Defectum Omnium / Stolen Hope
9. Three Stages of Truth / Lacing the Well
10. Sedition
11. Desensitized
12. Your Six
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
Furor Gallico – Future to Come (2024)
Furor Gallico – Future to Come (2024) - https://metalindex.hu/2024/02/10/furor-gallico-future-to-come-2024/ -
„Bemásszák lelkünket a gépek, mint aluvót a bogarak”, írta ezt József Attila 1937-ben. Már akkor érezhető volt, hogy beindult valamiféle folyamat, amit a költő géniuszunk látnoki módon a jövőre vetített, és aminek a hatása már napjainkban egyértelműen tapintható jelenség. Noha, az olasz extrém – folk metalt játszó Furor Gallico Future to Come címet viselő negyedik nagylemez ha direkt módon nem is egy disztópikus világképet vizionál elénk, de a számok többsége a testi és lelki megváltás gondolatán alapul. Ami megkerülhetetlen tényező a világunk széthulló puzzle darabjai után kapkodó, ketrecbe zárt lényünk számára. Future to Come alapvetően nem egy koncept-album, de a dalok elég összetartó témát ölelnek fel. Ezáltal a lemez egyfajta belső utazásra invitálja a hallgatót az önmagunkkal és a Földdel való belső megbékélésig, az élet fájdalmain és az ettől való felszabaduláson át.
A 2007-ben alapított banda lényegében ott folytatja ahol a nagysíkerű 2019-es Dusk of the Ages lemez, az előző kiadványnál megerősödött felállással együtt. A formáció két oszlopos tagja: Davide Cicalese – vocal és Becky Rossi – kelta hárfa mellett ezen az albumon is Gabriel Consiglio felelős a gitárokért, Marco Ballabio a basszusért és Mirko Fustinoni a dobokért. Ezúttal a jellegzetes kelta fúvós hangszereket és bouzoukit Massimo Volontè szólaltatja meg. A muzsikosok repertoárját tovább színesíti a felvételhez csatlakozott, női énekért felelős Valentina Pucci és a hegedűért, valamint a nagy-zenekari aláfestőkért felelős Riccardo Brumat. Tehát a tagoknak volt lehetőségük, hogy az elmúlt négy évben összecsiszolódjanak és tovább fejlődjenek a megelőző kiadvánnyal megkezdett ígéretes úton.
youtube
Ezt igazolja is az albumindító Call of the Wind. Már az első taktusok felcsendülésével nyilvánvaló, hogy a banda nem lépett az önismétlés ragacsos ingoványába. Megelőző korongra jellemző maszatos hangzás is eltűnt így egy teljesen felfrissült, tiszta hangkép tárul elénk. (A masterelést Jens Bogren végezte, aki ilyen volumenű bandákkal dolgozott együtt, mint az Opeth, Arch Enemy, Amon Amarth). A zenekar egyedi karaktere és a tapintható fejlődés ellenére engem nem hagyott nyugodni egy kis kósza érzés… még pedig az, hogy a banda zenéjébe belekúszott egy egyértelmű Eluveitie hatásfaktor is. Megvallom, ha nem tudtam volna, hogy nem a Furor Gallico új kiadványa pörög, akkor néhol biztosan rávágtam volna, hogy ez a híres svájci banda új anyaga. Ami viszont ad ennek az érzetnek egy jelentős ellen sújt, a vaskos extrém metlal/melo death zúzda mellett, hogy megmaradt a bandára jellemző az olaszos, romantikus, fülbemászó dallamosság. Talán az előző lemezhez képest erre még rá is erősítettek egy kicsit. A szerzemények hatása nem marad el, tényleg tartogat az anyag szép számmal éterién sikerült epikus pillanatokat. A Birth of the Sun vagy például a címadó Future to Come pont ilyen lírai tételek, amelyek sikeresen messzire tudják repíteni a hallgató lelkét. De a felkerült nyolc nóta egyike sem panaszkodhat, hogy kispórolták volna belőlük az emlékezetes részeket. Viszont az arcba vágó extreme matal riffek után sóvárgók szomját is csillapítják, a Faith Upon Lies vagy az Ancient Roots dalokat is felhozhatnám ennek igazolására.
Az akusztikus hangszerek is jobban előtérbe lettek tolva. De illemtudóan viselkednek, és nem veszik el a metaltól a szerepet. Kiemelik azt, de nem kerekednek felé. Riccardo Bruma ügyesen pattogtatja a hegedűt a fémzene hátán. Örömömre nagyobb szerepet kapott Becky Rossi által megszólaltatott kelta hárfa (az egyik kedvenc hangszerem, így ezzel nehéz volt betelni). A folk metal karakter is jobban megmutatja magát. Talán leginkább Massimo Volontè fúvós hangszerei hozzák közel ezt a stílusérzetet. A nagy-zenekari betétek inkább csak hangulati fokozóként, a háttérben teszik a dolgukat. A banda ezen eszközökkel még nem ért az izgalmas repertoárjuk végére. Valentina Pucci kellemes éneke végig kíséri a marcona, hörgősebb hangjára kapcsolt Davide Cicaleset. A mély hörgés és károgás hol közösen, hogy egymás váltva szólal meg. De tiszta férfi énekhang sem bujkálgat szégyenlősen a felvételen, mellszélességgel jelenik meg a dalokban. A durva vokalizálást kellemesen egyensúlyba hozza a női és férfi ének. Ez a színes vocal paletta pedig nagyon jót tett a felvétel változatosságának.
youtube
Annak ellenére, hogy Future to Come lemez nagyon tetszett a végére egy kicsit mégis megteltem a negédes dallamokkal és egy kicsit túl toltnak éreztem. Mintha mindent beleakartak volna zsúfolni a dalok játékidejébe. Túl sok szín, túl sok hang keveredett beléjük. Az Eluveitie hatás sem hagyott nagyon nyugodni. Ez utóbbit pedig nem tapasztaltam az előző kiadványon, ellenben a mostani produkción ez egyértelműen kidomborodott. Viszont el kell ismerni, hogy a szerzemények tényleg erősek és emlékezetesek. Az ember szívesen elindítja őket újra és újra. Üres járatnak, időhúzásoknak és ötlettelenségnek nyoma sincs. Tényleg odatették magukat, hogy egy méltó folytatása legyen a Dusk of the Ages korongnak. Hogy sikerült-e meghaladnia azt? Szerintem igen, zenei fejlődésben, hangzásban és komplexitásban mindenképp. Azt hiszem a Furor Gallico-t már sok rajongó számon tartotta, de Future to Come lemezzel már az eszükbe is vésték ezt a nevet. Szerintem a banda egy olyan úton jár, ami elviszi a ténylegesen nagy ismertségnek örvendő formációk közé. Noha a lemezre még várni kell egy kicsit (a Scarlet Records gondozásában március 22-én fog napvilágot látni). Viszont tavaszra pont egy jó időzített kiadvány. Friss és lendületes és nem utolsósorban romantikusan dallamos anyag. Mely újfent Kris Verwimp (Marduk, Suidakra, Vital Remains, Uada) jellegzetes stílusában készült négypaneles digipack mellet exkluzív vinyl formátumban is kiadásra fog kerülni. Eluveitie, Ensiferum, Sudiakra, Wind Rose rajongók számára kifejezetten ajánlott!
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
Újabb fellépőket jelentett be a Punk Rock Holiday
Újabb fellépőket jelentett be a Punk Rock Holiday - https://metalindex.hu/2024/02/09/ujabb-fellepoket-jelentett-be-a-punk-rock-holiday/ -
Tavaly decemberben csomó idei névről lerántotta a leplet a szlovéniai Punk Rock Holiday, most pedig hét újabb fellépőt mutott meg. A 2024. augusztus 5-9-ig tartó punkfesztivál névsorát három kultikus zenekar bővíti: az H2O, a No Fun at All és a hazai Toxic Weekenden is fellépő The Exploited. Emellett a Beach Stage-nek is meglett az első négy főzenekara a Bridge City Sinners, a Pkew Pkew Pkew, a Seized Up és a Slaughterhouse.
Jegyek továbbra is a fesztivál honlapján és a kisszínpados zenekaroktól vásárolhatók.
//www.youtube.com/watch?v=Xii2oPC9CPI
//www.youtube.com/watch?v=uo_bS7bAQxw
//www.youtube.com/watch?v=oGAZsISO85U
//www.youtube.com/watch?v=CpHJ_EVoFMo
//www.youtube.com/watch?v=cplKEqK_sFM
//www.youtube.com/watch?v=Ip1mrgi2W-M
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
Bőr alatti bogarakról dalol a Benighted
Bőr alatti bogarakról dalol a Benighted - https://metalindex.hu/2024/02/09/bor-alatti-bogarakrol-dalol-a-benighted/ -
Az Ekbom-szindróma, illetve régies nevén bőrférgességi téboly olyan pszichózis, amelynek áldozatai erős téveszmében szenvednek arról, hogy parazitákkal fertőzöttek, míg a valóságban ilyen paraziták nincsenek jelen a szervezetükben.
Kedves kis mentális betegség, nem igaz? Erről a nem túl szívélyes kórságról kapta a nevét a Benighted tizedik nagylemeze is, ami április 12-én jelenik majd meg a Season of Mistnél. Az anyag négy évvel követi a francia brutal death metalosok előző kiadványát, az Obscene Repressedet, és a munkálatok a német producer, Kristian Kohlmannslehner (Aborted, All For Nothing) felügyelete alatt zajlottak. Az Ekbomon akad majd Archspire– illetve Blockheads-fít is, a gyönyörű borítót pedig hazánk büszkesége, egyben a zenekar jó barátja, Borbás Robi, vagyis Grindesign készítette.
Prodrome
Scars
Morgue
Le Vice des Entrailles
Nothing Left to Fear
Ekbom
Metastasis
A Reason for Treason
Fame of the Grotesque
Scapegoat
Flesh Against Flesh
Mother Earth, Mother Whore
A lemezről most kijött az első ízelítő a Scars képében, amihez egy videó is készült. Nyilván a fentiek fényében már ki lehet következtetni a lejátszás előtt, hogy nem túl szívderítő képsorok elszenvedői leszünk. Egy jó tanács: lehetőleg ne falatozz közben – ha csak nincsenek efféle fura kinkjeid.
//www.youtube.com/watch?v=CW8FUPC5UbA
?si=rf3fkampz9lirWZ7
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
DRAIN DOWN - Toxic Society (2024)
DRAIN DOWN - Toxic Society (2024) - https://metalindex.hu/2024/02/08/drain-down-toxic-society-2024/ -
Tumblr media
Őszintén szólva gondban vagyok ha a német Drain Downról kell beszélnem. A bemutatkozásuk alapján ők lényegében egy thrash banda, lényeges hardcore-beütéssel. Ez egyébként többé-kevésbé fedi is valóságot, viszont az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a HC finoman szólva sem tartozik a szakterületeim közé.
[…] Bővebben!
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
OSSIAN - Klippremier: Soha nem késő
OSSIAN - Klippremier: Soha nem késő - https://metalindex.hu/2024/02/08/ossian-klippremier-soha-nem-keso/ -
Tumblr media
Február 9-én érkezik „Angyalok és emberek” címmel az Ossian legújabb stúdióalbuma, melyről most a Soha nem késő című lírai tétel klipje nézhető meg a hajtás után (a csapat előző lemezeiről ITT, ITT és ITT írtunk kritikát).
[…] Bővebben!
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
Kataklysm – Goliath – új videó
Kataklysm – Goliath – új videó - https://metalindex.hu/2024/02/07/kataklysm-goliath-uj-video/ -
Tavaly augusztusban jelent meg a Kataklysm legutóbbi nagylemeze, a Goliath. Erről címadó daluk kapott új videót, amit a frontember, Maurizio Iacono így kommentált:
„Ahogy belépünk az új évbe, nem feledkezhetünk meg a világot elborító küzdelmekről és a sötétségről, ugyanakkor a történet az ősi bátorságról mesél. Nincs olyan, hogy nagy ellenség és nincs olyan, hogy túl erős ellenség… Egy modernkori Dávid és Góliát-helyzetet élünk át, így itt az ideje, hogy együtt felemelkedjünk, és egy emberként egyesítsük ezt az energiát a gépezet ellen! Jó szórakozást ehhez a videóhoz, amit a Goliath címadó dalához forgattunk, miközben mi már készülünk egy világméretű küldetésre a metal és a szabadság nevében!”
youtube
A Kataklysm március 19-én, a Fleshgod Apocalypse és a Stillbrith társaságában a Barba Negra Blue Stageben élőben is mutatja be új albumának dalait.
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
Kataklysm – Goliath – új videó
Kataklysm – Goliath – új videó - https://metalindex.hu/2024/02/07/kataklysm-goliath-uj-video-2/ -
Tavaly augusztusban jelent meg a Kataklysm legutóbbi nagylemeze, a Goliath. Erről címadó daluk kapott új videót, amit a frontember, Maurizio Iacono így kommentált:
„Ahogy belépünk az új évbe, nem feledkezhetünk meg a világot elborító küzdelmekről és a sötétségről, ugyanakkor a történet az ősi bátorságról mesél. Nincs olyan, hogy nagy ellenség és nincs olyan, hogy túl erős ellenség… Egy modernkori Dávid és Góliát-helyzetet élünk át, így itt az ideje, hogy együtt felemelkedjünk, és egy emberként egyesítsük ezt az energiát a gépezet ellen! Jó szórakozást ehhez a videóhoz, amit a Goliath címadó dalához forgattunk, miközben mi már készülünk egy világméretű küldetésre a metal és a szabadság nevében!”
youtube
A Kataklysm március 19-én, a Fleshgod Apocalypse és a Stillbrith társaságában a Barba Negra Blue Stageben élőben is mutatja be új albumának dalait.
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
Adoperta Tenebris – Oblivion: The Forthcoming Ends (2021)
Adoperta Tenebris – Oblivion: The Forthcoming Ends (2021) - https://metalindex.hu/2024/02/07/adoperta-tenebris-oblivion-the-forthcoming-ends-2021/ -
Manapság elég kevés promóciós anyag érkezik fizikai formátumban, ami gyűjtögetőként nem érint túl jól, de a józan eszemre hallgatva (talán akad ilyen is) annyira már nem is bánom a dolgot. A digitális anyagokból könnyebb, gyorsabb szemezgetni, ha nem tetszik, két kattintás és már el is tűnik a látószögemből. A kézzel fogható kiadványok tekintetében viszont mindig van némi kényszer arra, hogy foglalkozzunk vele, még akkor is, ha az adott korong nem igazán tudja magát belopni az ember szívébe. A banda/kiadó megtisztelt minket egy CD-vel, borítóval, komplett digipackkal, úgyhogy nem lehet csak úgy legyintve félretenni, bár az időhúzásnak ilyen téren igazán nagymesterévé váltam az elmúlt évtized során. Nem túl bíztató bevezető ez a francia Adoperta Tenebris nevű egyszemélyes formáció lemeze számára sem, hiszen apró porréteg rakódott már köré még az üveges vitrinben is, mire újra elővettem, hogy eleget tegyek ennek a bizonyos kötelességnek.
Azért ne írjuk le teljesen, mert önmagában nem egy hallgathatatlan fércmunkáról van szó, inkább a lelkes, a maga módján személyes hangvételű, de teljes mértékben átlagos produkciók végeláthatatlanul hosszú listáját gazdagítja az egyszerűen csak G.-nek titulált művész munkássága. Különösebben felkorbácsolt kíváncsiságot sem hagy maga után az egyébként második nagylemezként befutott Oblivion: The Forthcoming Ends, ugyanakkor újra végighallgatva azokat az érveket sem tudom olyan könnyedén felsorakoztatni, hogy miért is kellene félresöpörni ezt a korongot. Amit mindenképp érdemes kiemelnem, az a lemezt végigkísérő gitármunka, ami kiváltképp a lassabb, középtempósabb részekben nagyon jól működik. A karcos fekete fém harmóniák mellett előbukkannak death metalos megoldások is, melyekbe jó belekapaszkodni és akad pár őrültebb megoldás a darálós szakaszokban. Kimondottan üdítő színfoltként futhatunk bele például rövid, de célravezető és hatásos gitárszólókkal. A gyors részek jellemzően összeolvadnak, jellegtelenebbek sajnos, de lehet azért, mert már milliószor hallottuk ezeket a hangulatokat.
youtube
Nem érheti panasz a vokál változatosságát sem, hiszen G. nemcsak saját metszett torkát dolgoztatja, néhány, szintén nagyrészt anonim vengdéget is megkért, hogy dolgozzanak közre a földi pokol megidézésében. Ahogy a gitárok esetében, itt is erős ingadozással találkozhatunk: akadnak igazán hidegrázós, fájdalmas sikolyok és momentumok, de a hosszú szerzemények során könnyen belefásulunk a dolgokba. A korongon esetenként kézzel foghatóbb dallamokkal is találkozhatunk, melyek némi pátoszt is fel tudnak mutatni, ám a hangsúly végig a teljes mértékben nyomasztó, fullasztó fekete muzsikán van.
youtube
Az Adoperta Tenebris tehát egy egészen korrekt anyag. Furcsa módon nem érzem annyira egyszemélyes projektnek a végeredményt, mivel egy igazán kerek egészet alkot, így biztos vagyok benne, hogy a rejtélyes G. más vizeken is evez… Az albumnak megvannak a konkrét csúcspontjai, jól elkapott pillanatai, azonban a „klasszikus” black metalos monotónia nem áll olyan jól neki. Az irány jó, biztosan lesz, akit megtalál magának.
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
Fémjelzés – a hét újdonságai (2024. jan. 29 – feb. 4.)
Fémjelzés – a hét újdonságai (2024. jan. 29 – feb. 4.) - https://metalindex.hu/2024/02/06/femjelzes-a-het-ujdonsagai-2024-jan-29-feb-4/ -
Százötven lemez sorakozik az alábbi listában, a múlt heti kínálatot foglalva össze vele az underground színtér minden szegletéből.
A Lucid Nightmare – Effigy (groove/thrash metal/crossover) Absent Memory – Hour of Sorrow (atmoszferikus post-black metal) Abyss – Chapel (doom metal) Ad Nihilum – An Escape for the Guilty (atmoszferikus black/doom/death metal) Aldern – Concoction of Madness (melodikus death metal/metalcore) Amimia – Amimia (atmoszferikus/post-black metal/shoegaze) Amuleto de Calamidades – Reflections in the Profound Mortality of Life (black metal) Ansia – Il tuo culo preso a calci (crossover/hardcore/thrash metal) Araduous – Hymns of a Lost Past (atmoszferikus black metal) Arcane Lich – Labyrinthia (nyers black metal) Arcane Tales – Until Where the Northern Lights Reign (power/szimfonikus metal) Archbeheth – Corruption (black metal/dark ambient) Arkhaeth – Profound Lore of the Ashen Specters (black metal) Askel – Cycles of Ruin (sludge/post-metal) Astral Fortress – In My Final Days… (atmoszferikus black metal) Astral Spectre – Ars Notoria (black/heavy metal) Atomic Bomb Blood Orgy – Beyond the Sea (groove/thrash metal/crossover) Axiomatic Dematerialization – Absolute Elimination of Existence (slam/brutális death metal) Baazlvaat – Ridiculed by the Common Soldiery (black/folk metal/hard rock) Bane of Havoc – Resistance (heavy/power metal) Bipolar Architecture – Metaphysicize (post-metal) Black Groove – Low End Scum (doom/sludge metal/hardcore) Black Tears of the Fallen – Mirroring (epikus doom/gothic metal) Blood Infection – …of Rome and Its Aberrations (death metal) Blutraum – Sic Semper Tyrannis (black metal) Breath of Wind – Journey Through the Galaxy (atmoszferikus black metal) Buer – Satanic Terror (nyers black metal) Burguul – Make a Change… Kill Yourself (depresszív black metal) Burning the Forgotten – Those with the Rotten Souls (melodikus death metal) Chimera – What Was Sundered and Undone (nyers black metal) Cinereous Rain – Chaos and Extinction (black/death metal) Count Dirtbagulous – Under a Freezing Hog (avantgárd black metal/dungeon synth) Crungus – Crungus (black/death metal) Crushing the Scepter – Inhumed (doom/black metal) Dark Haven – IV (melodikus death metal) Darkness My Desire – Irminsul (black metal) Deadyellow – What Was Left of Them (post-black metal) Deathropy – Deathropy (melodikus death metal) Demenzia Mortis – La forêt des pendus (blackened death metal) Demon Seizure – Murder Tales (stoner/groove metal) Desecrated Angel – Snuff Film (death metal) Devine Defilement – Age of Atrocities (death metal/deathcore) Diamond Falcon – Gates of Hell (heavy metal) Dinkxn – Why Doesn’t It Get Better? (depresszív black metal) Dissonanz – △ (black metal) Dom Zły – Ku pogrzebaniu serc (post-black metal/crust) Dropthehammer – Greed Misery (death metal/grindcore) Drunemeton – Tir nan Og (pogány/black metal) Dwarrowdelf – The Fallen Leaves (epikus black metal) Eagle of Woes – Revelation (melodikus death metal) Earthen – Unrelenting (heavy/doom metal) Electric Animal – Fortress of Fog (dungeon synth/black metal) Ensom – Poimandres (szimfonikus black metal) Enterprise Earth – Death: An Anthology (deathcore) Ethir Anduin – Глухомань (black/doom metal/rock) Everrime – One (szimfonikus metal) Falout – When the Past Hits Back (thrash metal/punk/hard rock) Fellbeast – Blessed by Darkness in Shadows We Dwell (black/doom metal) Fin de una Era – Evolution (szimfonikus power metal) From Frost – Songs of Darker Days (heavy/groove metal) Fullmoon Rite – Draped in the Shade of Luciferian Light (black metal) Geistwolfe – Geistwolfe (nyers black metal) Giliath – Sefiroth (black metal) GloomWitch – Exploring the Deepest Parts of the Galaxy (black metal) Goaß – Cruxifucked (black/death metal) Goddamn Gringos – Gnarled Remains of Decency (death/black metal) Golden Core – Kosmos brenner (progresszív stoner metal) Gore War – Terror Days (death metal) Gorthon – Cut to the Bone (sludge/doom metal) Graywitch – Children of Gods (heavy metal) Hadad – Digitaria (death metal) Hail Conjurer – Satanic Phenomenology (black metal) Hatskrømt – Riddergrav (black metal) Hollow Woods – Like Twisted Bones of Fallen Giants (black metal) Hutan – Forest Spirit (black metal) Hysteria – Heretic, Sadistic and Sexual Ecstasy… (melodikus blackened death metal) If It Bleeds It Dies – Astaroth (szimfonikus black/death metal/deathcore) Impostor – Jardín de cadáveres (groove/thrash metal) Incest Breath – Keeping the Bloodline Pure (death/thrash metal/punk) Into the Ashes – Consumed by the Negative Dimension (brutális/technikás death metal) Iptanarrud – My Suicide (depresszív black metal) Iskaldur – Fallen World (black metal) Jackalhead – Dreamweaver (heavy metal) Kasturn – The Torchbearer Fades (nyers black metal) KentuCH – Hail to the King (groove metal/hard rock) Khabra – Blood Necrology (death metal) Klysma – Death (slam/brutális death metal) Koersive – An Emperor’s Will (melodikus/progresszív thrash/death metal) Kolac – Kolac (black metal) Lampray – Litho-râles (progresszív black/death metal) Leyendas de Cierzo – De cierzo y Carcosa (power/szimfonikus metal) Light Outreached – Ethereal Travel (industrial szimfonikus black/death metal) Litosth – Cesariana (melodikus black/death metal) Magnertron – Amplified Assault (death/thrash metal) Massacre – Tri-pocalypse (EP) (death metal) Mastectomy – Devil Incarnates in Us (brutális death metal) Mezereum – Mezereum III (black metal) Mind Conflict – Temple of God (death metal/hardcore) Mixomatosis – Humanidad putrefacta (death metal/grindcore) Mörghuul – Domination of the Beast (blackened thrash/speed metal) Nàire – The Age of Man (atmoszferikus sludge metal/crust) Necrowretch – Swords of Dajjal (death/black metal) Niemaracz – The Tales of the Dense Forest (stoner/blackened heavy metal) Nlorgpipe – Warmen of the Stars (nyers black metal) Obsidian Shrine – Dereliction of Divinity (black metal) Paradox’ Mysticism – The Kryptic Hymns of Kosmic Labyrinths (black metal) Perveration – Putrefaction of Infinite Apogee (brutális death metal) Phobetor – Scopolamine Dreams (black metal) Planet 666 – Road Trip Through the Alien Wasteland (sludge/stoner metal) Prediction of the Witch – Sworn into the Void (heavy/groove metal) Project Arcadia – Of Sins and Other Tales (heavy/power metal) Raped by Zombies – Night of the Undead Orgy (slam/brutális death metal) Raping Christ – Spill the Blood of the Lamb (black metal) Re-Arise – Revive (heavy metal/hard rock) Redención Zero – Megalomanía (heavy metal) Reflet Crépusculaire – Vanished Scripts (nyers black metal) Sanguine Imperator – I Am Death (death metal) Seeds of Loss – Pale Sulphur (black metal) Sickening – The Death King (brutális death metal) Silent Fracture – All Life Suffers (melodikus death metal/metalcore) Silent Stream of Godless Elegy – Jiná (doom/folk metal) Sinistrum – Infernal Dawn (death/thrash metal) Sinnahti – The Virtue of Dying (black metal) Skogarmaor – Sanger av Skogarmaor (szimfonikus black/death/doom metal) Snares of Impurity – Eliterian Tyranny (nyers black metal) Solbrud – IIII (black metal) Soulmass – Principality of Mechanical Violence (death/doom metal) Stages of Decomposition – Raptures of Psychopathy (brutális death metal) Stash Hag – The Lava Levels (sludge/doom metal) Striker – Ultrapower (heavy/power metal) Taival – Journey to Beyond (black metal) Tekeli-Li – Return to Innsmouth (doom metal) Tellus Terror – Deathinitive Love Atmosfear (experimental death metal/deathcore) The Initiation – The Roar of the Abyss (black metal) The Lumbar Endeavor – The Dead Sea (doom/sludge metal) Tinja – Poluterror Emperor (brutális death metal/goregrind) Troy the Band – Cataclysm (stoner/doom metal) Unaussprechlichen Kulten – Häxan Sabaoth (death metal) Vægtløs – Afrtyk (atmsopheric post-black metal/shoegaze) Veiled Metamorphosis – Tentacled Void of Infinity (funeral doom/sludge metal) Verflucht – Damnation, Ruin, Famine (black metal) Vertebrae Fetish Totem – Alchemy (death/doom metal) Vrøde – Ostracized (black/folk metal) Wandering Oak – Resilience (progresszív heavy/black/folk metal) Weedow – Weedow (stoner/doom metal) Wolven Daughter – Gospel of the Claw (nyers black metal) Worhs – La grande poisseuse (black metal/experimental) Wytches Moon – Grimoire II: Magick (pszichedelikus doom/stoner metal/rock) Yajtay – Ayniy Kawsaypa (black metal)
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
Coliseum – The Stranger – új videó
Coliseum – The Stranger – új videó - https://metalindex.hu/2024/02/06/coliseum-the-stranger-uj-video/ -
The Stranger című videójával jelentkezett az amerikai hardcore punk Coliseum (CLSM). A trió tavaly novemberben közel egy évtized után tért vissza Infinity Shit című albumával, amiről kis videójuk dala is való.
youtube
Vissza térő Infinity Shit lemezük itt hallgatható végig.
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
Nem felejtelek el: Siklósi Örs előtt tiszteleg új klipjével a Kies
Nem felejtelek el: Siklósi Örs előtt tiszteleg új klipjével a Kies - https://metalindex.hu/2024/02/05/nem-felejtelek-el-siklosi-ors-elott-tiszteleg-uj-klipjevel-a-kies/ -
Ma, február 5-én van Siklósi Örs, az AWS néhai énekese halálának harmadik évfordulója. Erre a szomorú dátumra időzítette új klipjének megjelenését a Kies, hogy lerója tiszteletét „A Csoda” előtt. A Nem felejtelek el a tavaly december végén megjelent, 17 dalos Világmegváltó lemez félakusztikus zárótétele. A dal (és az egész album) felvételéért a zenekar dobosa, Botlik Mátyás volt a felelős (Grenma Studio), a videót pedig Koncz Gergely készítette.
A Kies tavasszal az alábbi helyeken koncertezik:
március 23. – Dunaújváros, Kaptár (+ Plazúr)
március 30. – Kecskemét, Kilele (+ Plazúr)
április 6. – Budapest, Instant
április 19. – Szeged, Törpe Tető (Mini Alpárfeszt)
április 26. – Székesfehérvár, Nyolcas Műhely (+ Vodka for Kids)
//www.youtube.com/watch?v=E8OnR6IVSm8
0 notes
metalindex-hu · 3 months
Text
HOPE INDUSTRIES - Dalpremier: B.O.T.
HOPE INDUSTRIES - Dalpremier: B.O.T. - https://metalindex.hu/2024/02/05/hope-industries-dalpremier-b-o-t/ -
Tumblr media
Kicsi, családias koncertek, bulis hangzás, remek hangulat – eddig ez jellemezte a hazai Hope Industries zenekart, de most az új, B.O.T. című számukkal egészen izgalmas vizekre eveznek.
[…] Bővebben!
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
0 notes